çumra nöbetçi eczane Çumra Nöbetçi Eczane   { Yeni Eczane }   çumra nöbetci eczane telefonu 0332 447 10 73   çumra nöbetci eczane adresi Hükümet Caddesi No.19/B
16 Temmuz 2019 Salı

Kar sebebi ile ayakkabıcılar sokağının çatısı çöktü

çumra haber tarihi 27.12.2016    çumra haber kategori Genel     çumra haber okunma 2014
Kar sebebi ile ayakkabıcılar sokağının çatısı çöktü Karaman yoğun kar yağışına dayanamadı. Son 60 yıllın en yoğun kar yağışını gören Karaman çökmeye başladı. Karaman da ayakkabıcılar sokağı olarak bilen çarşının çatısı çöktü.

Yaklaşık bir metreyi geçen kar, Karaman'da hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Edinilen bilgiye göre Gazipaşa Caddesi ayakkabıcılar sokağı olarak bilinen sokağın çatısı sabaha karşı yoğun kar yağışına dayanamayarak çöktü.

Çöken çatı nedeniyle bazı işyerlerinin kapı çerçeveleri ile levhaları kırılarak zarar görürken, elektrik ve telefon hatları da koparak zarar gördü. Sabah işyerlerini açmaya gelen esnaf ise manzara karşısında şaşkına döndü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken maddi hasar meydana geldi.

Gazipaşa Caddesi Ayakkabıcılar Sokağında çatının çökmesinden dolayı bütün dükkanlar kapatıldı. Üstü kapalı olan Ayakkabıcılar Sokağı, Sarraflar Sokağı, Taş Bina arkasında bulunan bütün sokaklar kapatılarak güvenlik önlemleri alındı. Çatının diğer kısımlarının da çökmemesi için plastikleri kırılarak karlar temizleniyor.

çumra haber yorumları cumradan.com