çumra nöbetçi eczane Çumra Nöbetçi Eczane   { Hayat Eczanesi }   çumra nöbetci eczane telefonu 0332 447 76 01   çumra nöbetci eczane adresi Bakkalbaşı Mah. Çaldıran Sokak No:28
29 Eylül 2020 Salı

Karaman'da kar tatili devam ediyor

çumra haber tarihi 28.12.2016    çumra haber kategori Genel     çumra haber okunma 2359
Karaman Karamana yaklaşık bir haftadır yoğun bir şekilde yağan kar nedeniyle geçtiğimiz hafta Çarşamba günü öğleden sonrası dâhil olmak üzere Perşembe ve Cuma günleri de karaman da okullar kar nedeni ile tatil edilmişti. Kar seviyesinin 1 metreye ulaşması ve Kar yağışının devam etmesi nedeniyle Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri de Valilikten yapılan açıklama ile karaman da okullar tatil edildi. Öğrenciler hafta sonu ile birlikte toplamda 7 gün tatil yapmış oldu.

Karaman Valiliği bugün bir açıklama daha yapıp tatilin uzadığını açıkladı.
Yapılan açıklamada; “İlimizde son 60 yılın en yoğun kar yağışının gerçekleşmesi ve meteorolojiden alınan verilere göre; il merkezinde kar kalınlığının 80 santimetreyi geçmesiyle birlikte, kar yağışının bugün akşam ve yarında devam edecek olması nedeniyle; il merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarımız 29 Aralık 2016 Perşembe günü ve 30 Aralık 2016 Cuma günü de tatil edilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür.
Kamuoyuna duyurulur.”

Karaman’da kar ne zamana kadar devam edecek
Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının Perşembe günü Hafif ve Cuma günü de hafif olmak üzere 2 gün boyunca devam edeceği öğrenildi.

çumra haber yorumları cumradan.com