çumra nöbetçi eczane Çumra Nöbetçi Eczane   { Yeni Doğan Eczanesi }   çumra nöbetci eczane telefonu 0332 447 33 13   çumra nöbetci eczane adresi Yenidoğan Mh. Alparslan Cd. No:76a-b
19 Ocak 2021 Salı

Konya'da öğrenci servis kazası

çumra haber tarihi 06.01.2017    çumra haber kategori Genel     çumra haber okunma 1606
Konya Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde  Cihanbeyli Sağlık Meslek Lisesi'ne öğrenci taşıyan servis otobüsü devrildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, servis otobüsü Cihanbeyli Otobüs Termineli yakınlarında buzlanma nedeniyle kontrolden çıkıp devrildi.  Kazada ilk berilemelere göre 2 kişi öldü, 42 kişi yaralandı. yaralılar, çeşitli hastanelere kaldırılıp tedaviye alındı.
Kazadan hafif yaralı kurtulan öğrencilerden Dilara Poyraz (15), kaza  olduğu sırada aracın en arka kısmında uyuduğunu söyledi. Kazanın meydana geldiği yolun eğimli olduğunu ifade eden Poyraz, "Araç  aniden kaymaya başladı ve devrildi. Bir anda her şey ters döndü. Biz camdan  fırladık. 3, 4 kişi de üzerime düştü. Sonra hepimizi ambulanslara aldılar." dedi.  Öte yandan Cihanbeyli Devlet Hastanesine gelen öğrenci velileri,  gözyaşlarını tutamadı. Bazı veliler sinir krizi geçirdi. Kazada yaralanan  öğrencilerin arkadaşları da hastaneye akın etti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Konya Valiliğinden yapılan açıklamada ise velilerin kendi imkanlarıyla  kiraladığı, Cihanbeyli Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini taşıyan otobüsün, yolun  kaygan ve buzlu olması sebebiyle devrildiği belirtildi. Olay yerine en kısa sürede ekiplerin sevk edildiği bildirilen  açıklamada, "Otobüste bulunan 44 öğrenciden ilk belirlemelere göre biri kız 2  öğrencimiz vefat etmiş olup, bütün öğrencilerimiz tedbir amaçlı ilçede bulunan  hastaneye ambulanslarla sevk edilmiştir. İlk müdahalelerden sonra 5 hasta  Konya'daki hastanelere sevk edilmiştir." ifadeleri kullanıldı.
çumra haber yorumları cumradan.com