çumra nöbetçi eczane Çumra Nöbetçi Eczane   { Yeni Doğan Eczanesi }   çumra nöbetci eczane telefonu 0332 447 33 13   çumra nöbetci eczane adresi Yenidoğan Mh. Alparslan Cd. No:76a-b
19 Ocak 2021 Salı

YGS başvurusu nasıl yapılır? (2017 ÖSYM başvuru ücreti)

çumra haber tarihi 17.01.2017    çumra haber kategori Eğitim     çumra haber okunma 1697
YGS başvurusu nasıl yapılır? (2017 ÖSYM başvuru ücreti) YGS başvuruları için artık kısa bir süre kaldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 4 Ocak'ta başlayan YGS başvuruları 18 Ocak'ta sona erecek. Peki YGS başvuruları nasıl yapılır? 2017 YGS başvuruları için sınav ücreti 60 TL. Sınav ücretini yatıran adaylar ÖSYM aday işlemleri sayfasından YGS başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

YGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 
2017-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adayların yapacakları işlemler aşağıda sıralanmaktadır:  
a) 2017-ÖSYS Kılavuzuna Erişim: 2017-ÖSYS’ye başvurmak isteyen adaylar, 2017-ÖSYS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.  
b) Başvuruların Nereye Yapılacağının Belirlenmesi *Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında öğrenim gören adaylar; başvurularını kendi okullarından, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinden yapacaklardır. 
*ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve eğitim bilgisi (**) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir. 
*ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya ÖSYM tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezlerinin birinden yapacaklardır.  
c) Başvuru Yapılacak Merkezler: ÖSYS başvuru merkezlerinin adresleri başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. 
d) Sınav Ücretlerinin Yatırılması: Ücretler ile ilgili bilgiler kılavuzun 2.6. maddesinde yer almaktadır. DİKKAT: Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından, sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir. 
e) Aday Başvuru Formunun Doldurulması: Adaylar, kılavuzun 2.4. maddesini dikkatle okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklardır.  
f) Aday Başvuru Formunun Başvuru Merkezine Teslim Edildiği/Edilmediği Durumlar: MEB e-okul sisteminde ortaöğretim bilgisi bulunmayan (KKTC, yurt dışı, askeri okul mezunları ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden yabancı uyruklu numarası edinen (0 ile başlayan YU numarası) adaylardan başvuru merkezinde başvuru aşamasında eğitim bilgisi değiştirilenlerin Aday Başvuru Formu ekinde diploma/mezuniyet vb. belgelerinin onaylı bir örneğini başvuru merkezi görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeler, teslim alındığı tarihten itibaren en az 1 takvim yılı başvuru merkezlerinde saklanacak, ÖSYM tarafından talep edildiğinde başvuru merkezince ÖSYM’ye gönderilecektir. 

YGS Başvuru Tarihleri : 4-18 Ocak 2017 (Ücret ödeme için son gün, 19 Ocak 2017)  
YGS Tarihi, Saati ve Süresi : 12 Mart 2017 (Pazar), 10.00, 160 dakika 
LYS Başvuru Tarihleri : 4-17 Nisan 2017 (Ücret ödeme için son gün, 18 Nisan 2017)

2017 YGS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ 
çumra haber yorumları cumradan.com